مراجعین  و دوستان گرامی 

ظاهرا امکان پاسخ دهی به سوالاتی که به صندوق پستی ارسال می شوند وجود ندارد 

 لطفا سوالات خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید 

متشکرم 

در ضمن سعی میکنم سوالات موجود در صندوق پستی رو هم با اجازه دوستان به این بخش منتقل کنم    


 ادامه مطلب.....

تاریخ ارسالیکشنبه 6 دی ماه سال 1388 ساعت 12:30
ارسال کنندهنازنین  
عنوان نامه
متن نامه

سلام خانم دکتر من چند وقته همش لکه بینی دارم یه موضوعی که هست اینه که این لکه ها از قسمت جلوی مقعدم هست در صورتی که خون عادت ماهانه از وسط هست و رنگ لکه ها تیره هستش مشکل چیه؟ 

 

ج : ممکن است این لکه ها در اثر هموروئید(بواسیر) بوده باشد . بهتر است معاینه شوید.


تاریخ ارسالشنبه 5 دی ماه سال 1388 ساعت 22:47
ارسال کننده
عنوان نامهسوال در مودر بیماری مقاربتی
متن نامه

سلام خانم دکتر.
من از همسر سابقم بیماری تبخال ناحیه تناسلی گرفته بودم که  مشکلم بعد از مصرف دارو بهبود پیدا کرد اما دکتر به من گفت که این بیماری تا آخر عمر در بدن من میماند و امکان دارد در صورت ازدواج مجدد،به همسرم منتقل کنم و حتی در صورت حامله شدن به جنین منتقل شود،آیا این موضوع صحت دارد؟ و راه حل اساسی برای از بین بردن همیشگی این بیماری نیست؟ در ضمن من ماهی یکبار در ناحیه واژن جوش ریزی را رویت میکنم که همراه با خارش است و بعد از 4،5 روز خود به خود ناپدید میشود.آیا این جوش علایمی از همان بیماری است؟ بعلاوه میخواستم میزان خطرناک بودن این بیماری را بدانم.
با تشکر. سارا.ق 

ج : این بیماری خطر خاصی ندارد و بیشتر دردها و علائم ان موجب اذیت و ازار بیماران می شود. فقط در صورتیکه در هنگام زایمان ضایعات فعال وجود داشته باشد میتواند به نوزادمنتقل شود و بهتر است در اینصورت زایمان از طریق سزارین انجام گیرد. 

در غیر اینصورت نگران نباشید . علائم ان در اقایان نیز شبیه همان علائم در شماست و ابتلا بار اول ممعمولا با درد و ضایعات بیشتری همراه است . جهت درمان موقت میتوانید از داروهای مربوطه ضد ویروس استفاده نمایید.


تاریخ ارسالشنبه 5 دی ماه سال 1388 ساعت 11:04
ارسال کنندهمرجان  
عنوان نامهاحتمال بارداری
متن نامهسلام خانم دکتراگر مقاربت، بدون دخول، و در حد ریختن اسپرم، بین پاها، در نواحی بیرونی آلت تناسلی و روی لباس زیر باشد و پنج روز بعد از این شرایط هم پریود اتفاق افتاده باشد آیا باز هم امکان بارداری وجود دارد؟ اگر با این شرایط شخص مشکوک به حاملگی است آیا راهی برای جلوگیری از آن و یا ضعیف کردن احتمال آن وجود دارد؟

با تشکر
ج : احتمال بارداری در این شرایط وجود ندارد.